LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

dr Joanna Janecka

fb.med-estetyczna.com
+48 732 822 322

dr Joanna Janecka

blog

Pierwszy zabieg

2020-02-03

Zanim zdecydujesz się zabieg, skoncentruj się na wybraniu odpowiedniego lekarza medycyny estetycznej. Lekarze zajmujący się medycyną estetyczną to zazwyczaj lekarze o różnych specjalnościach takich jak: specjaliści chorób wewnętrznych, specjaliści medycyny rodzinnej, specjaliści dermatolodzy i inni. Zazwyczaj dodatkowo kończą 2 letnie podyplomowe Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, różne kursy i szkolenia dotyczące technik zabiegowych przy użyciu sprawdzonych i przetestowanych preparatów produkowanych przez uznane na rynku firmy, które są zarejestrowane w Urzędzie Rejestracji Leków.

Przed zabiegiem warto zrezygnować z opalania czy stosowania kosmetyków zawierających retinol. Jeśli jesteś po antybiotykoterapii- przesuń wizytę na późniejszy termin.

Wizyta rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu medycznego przez lekarza. Zostaniesz zapytana/ny o stan zdrowia, przyjmowane leki czy skłonności do alergii. Następnie opowiesz jakie są twoje oczekiwania, a lekarz zaproponuje zabiegi które będą odpowiedzią na twoje potrzeby. W trakcie rozmowy zawsze dopytaj o to co cię interesuje i podziel się wątpliwościami, które mogą ci towarzyszyć.

W Gabinecie podczas pierwszej wizyty otrzymasz klauzule informacyjną zgodnie z RODO o celu przetwarzania danych osobowych oraz sposobie i czasie ich przechowywania w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Możesz również udzielić świadomej zgody na przetwarzanie dodatkowych danych osobowych np. nr telefonu, adres -mail lub udostępnianie swojego wizerunku w celach marketingowych. Taka zgoda musi być udzielona na piśmie.

Ponadto otrzymasz do podpisania specjalną zgodę na wykonanie zabiegu. Przed zabiegiem zawsze jesteś poinformowana o działaniach niepożądanych. Musisz być świadoma/my, że pewne dolegliwości, które mogą wystąpić nie są wynikiem błędu lekarskiego

Cześć zabiegów może być bolesna i wymaga znieczulenia. Lekarz zadecyduje o rodzaju znieczulenia w postaci kremu znieczulającego lub w postaci iniekcji stosowane przez stomatologów i chirurgów. Niektóre preparaty z kwasem hialuronowym zawierają lidokainę dlatego też znieczulenie nie zawsze jest konieczne.

Czas trwania zabiegu w zależności od jego rodzaju to od 10 do 30 minut. Po każdym zabiegu wydawane są przez lekarza zalecenia, pacjenci są informowani o zachowaniu środków ostrożności czyli w jaki sposób się zachowywać by efekty zabiegu były optymalne.

W razie wskazań przekazywane są kremy czy maści ułatwiające gojenie a także przepisywane są środki farmaceutyczne. Pacjent po zabiegu jest objęty opieką pozabiegową przez lekarza. Lekarz zawsze daje pacjentowi kontakt bezpośrednio do siebie. W razie potrzeby można skorzystać z bezpłatnej konsultacji pozabiegowej. Możesz wtedy czuć się bezpiecznie.

Gabinet dr Joanny Janeckiej najniższe ceny medycyna estetyczna woj. śląskie