LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

dr Joanna Janecka

fb.med-estetyczna.com
+48 732 822 322

dr Joanna Janecka

Zabiegi

Plasma Complex - Terapia autologicznaPLASMA COMPLEX jest jedynym oryginalnym, przebadanym zestawem na rynku medycyny regeneracyjnej służącym do pozyskania fibryny komórkowej oraz fibryny strukturalnej z krwi własnej pacjenta do iniekcji. To autologiczny zabieg z krwi własnej pacjenta, wykorzystujący synergię działania komórek macierzystych z fibryną strukturalną.Terapia dedykowana dla osób poszukających zabiegów naturalnych, bezpiecznych i zweryfikowanych badaniami, a także dla osób, które ze względu na niektóre choroby nie mogą korzystać z innych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg Plasma Complex to innowacyjne podejście do regeneracji i odmłodzenia skóry, wykorzystujące czynniki wzrostu uwalniane z płytek krwi, hematopoetyczne komórki macierzyste oraz fibrynę strukturalną. Jest to jedyny zabieg wykorzystujący (podobnie jak osocze bogatopłytkowe) wyłącznie krew pacjenta, który pozwala uzyskać nie tylko naturalną stymulację skóry, ale także efekt wypełnienia brakującej tkanki podskórnej, wolumetrii i liftingu.

Plasma Complex to zabieg, w którym podajemy dwa rodzaje preparatów uzyskanych z krwi pacjenta: Fibryna strukturalna bogatopłytkowa S-PRF- to najnowsze osiągnięcie biotechnologii preparatów uzyskiwanych z krwi pacjenta. Podana podskórnie tworzy rusztowanie dla nowych tkanek i pozwala na uzyskanie efektu wypełnienia. Napływ fibroblastów, tworzenie nowych naczyń, kolagenu i białek strukturalnych utrwala ten efekt. Podana do skóry zagęszcza ją i wspomaga efekt liftingujący Fibryna komórkowa bogatopłytkowa I-PRF- to najsilniejszy obecnie znany autologiczny stymulator tkankowy ? źródło komórek macierzystych i czynników wzrostu z płytek krwi. Potencjał regeneracyjny fibryny jest znacznie większy niż zwykłego osocza bogatopłytkowego. W zabiegu Plasma Complex jest ona składową odpowiedzialną za odnowę biologiczną i regenerację okolicy zabiegu oraz odżywienie i stabilizację stelaża z fibryny strukturalnej.
Obszary podawane regeneracji


Fibryna Strukturalna S - PRF:

  • łuk jarzmowo - skroniowy
  • bruzda nosowo - wargowa
  • linia żuchwy
  • wiotkość skóry ramion, piersi, brzucha, ud

Fibryna komórkowa I - PRF:

  • czoło
  • okolice oczu, dolina łez, powieki górne
  • zmarszczki nad ustami tzw. zmarszczki palacza
  • policzki
  • dekolt
  • dłonie


Dzięki procedurze Plasma Complex stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. ,,pomarańczowej skórki,, ? cellulitu

Jakich efektów możemy spodziewać się po zabiegu ?
Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu napięcia skóry, lepszej sprężystości, odczucia wypełnienia. Przywracamy skórze lepszą gęstość, prawidłowe odżywienie i ukrwienie skóry. Wypełniają się ubytki tkankowe w skórze, wypłycają się zmarszczki, blizny, np. po trądziku, po oparzeniach.
Dzięki procedurze Plasma Complex stymulujemy proces zanikania rozstępów, możemy zmniejszyć efekt tzw. ,,pomarańczowej skórki,, ? cellulitu.

Czy trzeba powtarzać zabieg? Jeśli tak, to jak często ? Jak długo utrzymuje się efekt ?
Zabieg wymaga powtórzeń, zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Efekt lepszego napięcia, wypełnienia i sprężystości skóry widoczny i odczuwalny jest już po pierwszym zabiegu Plasma Complex. Pełen efekt przebudowy i odbudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku miesiącach.
Jest to efekt długotrwały, ponieważ zabieg Plasma Complex stymuluje przebudowę wszystkich warstw tkanki skórnej. Dlatego kolejny zabieg po serii 3 zabiegów wykonujemy raz na pół roku.

Jak przygotować się do zabiegu? W dniu zabiegu pacjent nie powinien brać niesterydowych leków przeciwzapalnych i aspiryny. Miejsca do zabiegu powinny być czyste, bez makijażu. Dlatego przed zabiegiem zmywamy makijaż. Mężczyzna powinien być ogolony, ponieważ miejsca ostrzyknięcia ( łuk jarzmowy, linia żuchwy, okolice ust) powinny być czyste i odkażone.

Pozostałe zabiegi