LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

dr Joanna Janecka

fb.med-estetyczna.com
+48 732 822 322

dr Joanna Janecka

Zabiegi

Zabiegi z użyciem nici PDO, PLLA i P(LA/CL)Stosowane podczas zabiegu rozpuszczalne nici są wykonane z polidoksanonu (PDO), białego polidioksanu (WHITE PDO), kwasu polimlekowego (PLLA) i mieszanki kwasu polimlekowego z polikaprolaktonem (LA/CL) ? substancji wykazujących pełna zgodność tkankową i całkowicie absorbowanych przez skórę. Użyte do produkcji nici włókno , stosowane dotychczas w kardiochirurgii minimalizuje ryzyko alergii i powikłań.

Działanie upiększające zabiegów z wykorzystaniem nici PDO opiera się na dwóch równoczesnych efektach? natychmiastowym mechanicznym podniesieniu luźnej i wiotkiej skóry, a także wydłużonemu oddziaływaniu pobudzającemu produkcję kolagenu i elastyny zachodzącej w tkankach. To bezpośrednio przyczynia się do poprawy gęstości, sprężystości i napięcia skóry. Badania wykazały również wpływ polidioksanonu na produkcję wewnątrzpochodnego kwasu hialuronowego, co także działa korzystnie na wygląd i stan skóry. W trakcie kolejnych tygodni po wykonaniu zabiegu rozpoczyna się proces regeneracji skóry i stopniowej rewitalizacji. Zostaje pobudzona synteza włókien kolagenowych a ich ilość wyraźnie się zwiększa.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać, używa się jednego z dwóch typów nici PDO: prostych lub haczykowatych. Nici proste mają za zadanie ujędrnienie skóry, zaś haczykowate sprawdzają się m.in. w liftingu okolic twarzy i szyi. Po upływie 2-4 tygodni od wykonania procedury można zaobserwować kolejne pozytywne zmiany w sprężystości i gładkości skóry, pogłębia się też pierwotny efekt osiągnięty zaraz po zabiegu. Pełny efekt końcowy widoczny jest po około 2 miesiącach i utrzymuje się średnio 2 lata.

Nici PLLA wykonane są z kwasu polimlekowego, który naturalnie występuje w organizmie i w całości jest absorbowany przez organizm. To oznacza, że zabieg z wykorzystaniem tego preparatu obarczony jest niskim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych oraz ewentualnej alergii. Nici wprowadzone w skórę tworzą pewnego rodzaju ?szkielet?, na którym podpierają się tkanki. Daje to natychmiastowy efekt liftingu wiotkich obszarów skóry, a w dalszej perspektywie pojawiają się zmiany w jej objętości i jędrności. Wszczepione w okolicy twarzy poprawiają jej kontur bez pozostawiania trwałych blizn.

Co więcej, kwas polimlekowy pobudza syntezę włókien kolagenowych w komórkach skóry, co jest podstawowym mechanizmem jego działania. Po zabiegu skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i wyraźnie odmłodzona. Nici PLLA umieszczone w tkance sukcesywnie się rozpuszczają (trwa to około 1,5 roku), co sprzyja biostymulacji i stopniowej odbudowie komórek. To sprawia, że efekty utrzymują się znacznie dłużej.

Zabiegi z użyciem nici PLLA służą przede wszystkim przywróceniu gęstości, elastyczności i witalności skórze, a także sprzyjają opóźnieniu procesów starzenia się tkanek. Sprawdzą się więc w przypadku zmarszczek, wiotkości i ścieńczenia skóry, a także przy utracie jej naturalnego kolorytu. Twarz odzyska świeżość, sprężystość i gęstość. Efekt końcowy utrzymuje się przez okres około 2 lat, jednak trwałość osiągniętych rezultatów uzależniona jest od stylu życia Pacjentki/-ta oraz wyjściowego stanu skóry.

Na co trzeba uważać po zabiegu z użyciem nici PDO i PLLA?

Zabieg z użyciem nici PDO lub PLLA, mimo iż charakteryzuje się stosunkowo krótkim okresem rekonwalescencji oraz nikłą szansą na wystąpienie działań niepożądanych, wymaga od Pacjentki/-ta zastosowania się do kilku zasad po wykonanej procedurze.

  • Przez okres 7-14 dni od zabiegu należy zaprzestać korzystania z sauny, basenu oraz solarium.
  • Nie zaleca się także nadmiernej ekspozycji na słońce miejsc poddanych zabiegowi.
  • Unikać należy uprawiania intensywnego wysiłku fizycznego.
  • W dniu zabiegu, dzień przed oraz 3 dni po nim wskazana jest wstrzemięźliwość od alkoholu.
  • Przez miesiąc po wykonanej procedurze zabronione jest masowanie okolicy poddanej zabiegowi, niewskazane są również zabiegi kosmetyczne na tą część ciała.
  • Jeśli nici były umieszczane w okolicy twarzy zaleca się, aby przez dobę po zabiegu nie nakładać makijażu.


W ofercie Gabinetu znajdują się nici liftingujące, rewitalizujące i wypełniające.

Spośród nici liftingujących są nici nacinane i tłoczone na igle.

Spiral Cobra Cog - nici nacinane do liftingu, linii żuchwy, opadających policzków, wolumetrii, konturowania twarzy.
Smile on - nici nacinane do liftingu kącików ust i kącików oczu.
Brow up - nici nacinane do liftingu czoła i uniesienia łuku brwiowego
Lift strong - nici tłoczone haczykowe najnowszej generacji z mocniejszymi i grubszymi haczykami do liftingu , wolumetrii i konturowania twarzy i ciała. Haczyki powstają metoda formowania, w jej wyniku powstaje nić z dwukierunkowymi haczykami, które maja większa siłę uniesienia.
Emboss - nici tłoczone do liftingu, wolumetrii i konturowania twarzy i ciała.

Spośród nici rewitalizujących rozróżniamy nici na igle i nici na kaniuli.
Mono - do rewitalizacji okolic oczu, niwelowania zmarszczek mimicznych oraz rewitalizacji obszarów szyi i dekoltu
Srew - nici rewitalizujące wygładzające ?kurze łapki?, zmarszczki okolic oczu, redukujące worki pod oczami, lwią zmarszczkę międzybrwiową, zmarszczki "palacza" oraz rewitalizujące obszary szyi i dekoltu.
Tornado - nici na igle do rewitalizacji gładziny czołowej, okolic oka, bruzd nosowo- wargowych, do rewitalizacji i spłycenia zmarszczek w obszarach intensywnej pracy mięśni, niwelowania podwójnego podbródka, rewitalizacji zmarszczek szyi i dekoltu.
Nici rewitalizujące na kaniuli Eye - line MONO i Eye - line SCREW to nici na kaniuli przeznaczone do rewitalizacji okolic oczu, wygładzania "kurzych łapek".
Nici wypełniające to nici Caver-fill i Multi-fill - przeznaczone do wypełniania okolic policzków, linii marionetek, zmarszczek wokół oczu, głębokich zmarszczek wokół oczu, zmarszczek na czole, fałd nosowo - wargowych, niwelujące podwójny podbródek i zmarszczki szyi.


Gabinet dr Joanny Janeckiej najniższe ceny medycyna estetyczna woj. śląskie

Gabinet dr Joanny Janeckiej najniższe ceny medycyna estetyczna woj. śląskie

Gabinet dr Joanny Janeckiej najniższe ceny medycyna estetyczna woj. śląskie

 

Pozostałe zabiegi